До фонду Коаліції спроможностей з розмінування України надійшов черговий внесок у розмірі 2 млн євро від однієї з країн-партнерів. Кошти спрямовуються на посилення спроможностей України у сфері гуманітарного та бойового розмінування.
Про це повідомили під час 20-го засідання Коаліції, що відбулося в Рейк’явіку (Ісландія). Загалом до коаліції наразі входять 23 держави, які координують підтримку України в очищенні територій від вибухонебезпечних предметів.
Отримане фінансування буде використано для:
- закупівлі техніки та обладнання для розмінування;
- розвитку навчальних програм для саперів;
- реалізації проєктів у межах програм НАТО;
- посилення управління та аудиту у сфері протимінної діяльності.
У 2026 році Коаліція планує загалом спрямувати щонайменше 165 млн євро на підтримку України, зокрема на техніку, дистанційні системи розмінування та засоби захисту саперів.
Україна залишається однією з найбільш замінованих країн світу через наслідки повномасштабної війни, тому міжнародна допомога у сфері розмінування є критично важливою для відновлення безпеки на деокупованих територіях.
